Informuojame, kad Vilniaus miesto savivaldybės ir Vilniaus dizaino kolegijos direktoriaus sprendimu nuo 2020 03 13 paskaitos nevyks.

Tačiau kolegija dirbs nuotoliniu būdu ir bus pasiekiama el. paštais bei mob. telefonais.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) prašo visų keliautojų, per pastarąsias dvi savaites buvusių ne tik Kinijoje, bet ir šiuose Šiaurės Italijos regionuose: Veneto, Lombardijos, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos registruotis užpildant NVSC interneto svetainėje pateikiamą ANKETĄ. Užpildžius anketą, NVSC specialistai susisiekia nurodytu telefono numeriu arba elektroninio pašto adresu ir pateikia rekomendacijas.

Pagrindinė NVSC rekomendacija asmenims, 14 d. laikotarpiu turėjusiems riziką užsikrėsti koronavirusu, yra saviizoliacija. Darbuotojai pagal galimybes turėtų rinktis nuotolinį darbą.

Dėl detalesnės informacijos galima konsultuotis su visuomenės sveikatos specialistais visą parą telefonu 8 618 79984.

SAM taip pat rekomenduoja atidėti suplanuotas keliones/komandiruotes.

Siekiant apsisaugoti nuo virusinių ir kitų infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių:

·dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu;

·neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę);

·laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius);

·vėdinti patalpas;

·vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys;

·susirgus ar pasijutus blogai likti namie, skambinti tel. 112;

·laikytis kitų higienos reikalavimų;

·stiprinti imunitetą;

·nepanikuoti.

Medicininės kaukės rekomenduojamos pacientams, kurie kosėja ir čiaudi, kad sulaikytų su lašeliais viruso plitimą aplinkoje. Atkreipiame dėmesį, kad jos viruso nesulaiko ir tuo pačiu neapsaugo nuo užsikrėtimo, jei yra artimas kontaktas.

Kaip taisyklingai plauti rankas?

Rankų plovimas yra svarbiausia profilaktinė priemonė, norint išvengti susirgimo. Rankas reikėtų plauti dažnai ir kruopščiai su vandeniu ir muilu bent 20 sekundžių. Jei muilo ir vandens nėra, taip pat galima naudoti alkoholio pagrindu pagamintą rankų antiseptiką su ne mažiau kaip 60% alkoholio. Virusas į organizmą gali patekti per akis, nosį ir burną, todėl nerekomenduojama liesti veidą neplautomis rankomis.

Būkime socialiai atsakingi.

Daugiau informacijos – https://www.smm.lt/web/lt/del-koronaviruso