DARBO DIENOMIS. Parengiamieji DIZAINO studijų krypties kursai (interjero dizainas, mados dizainas, grafinių komunikacijų dizainas): akademinis piešimas, kompozicija
Norėtum studijuoti dizainą, bet nesijauti pasiruošęs stojamiesiems egzaminams? Prisijunk į parengiamuosius kursus Vilniaus dizaino kolegijoje! Šie parengiamieji kursai skirti norintiems stoti į dizaino krypties studijas aukštojoje mokykloje.
Užsiėmimų tikslas – padėti pasiruošti stojamųjų egzaminų į aukštąsias mokyklas piešimo užduotims. Intensyvių kursų metu supažindinama su perspektyvos dėsniais, pagrindinių geometrinių formų (kubo, rutulio, cilindro, kūgio) konstravimo plokštumoje principais, objekto formos modeliavimo šviesotamsa metodais, su štrichavimo technikomis, su buitinių daiktų natiurmorto komponavimo principais. Dėmesys skiriamas individualiam darbui, todėl laukiami kursų lankytojai su įvairiu pasirengimo lygiu – tiek su vidurinėje bendrojo lavinimo mokykloje įgytais dailės pagrindais, tiek su dailės mokyklose įgytomis žiniomis.
Kursų metu įgytos žinios bei įgūdžiai padės lengviau atlikti stojamųjų egzaminų užduotis, stojant ne tik per bendrąjį priėmimą (LAMA BPO), bet ir tiesioginiu būdu į Vilniaus dizaino kolegiją.
PROGRAMA
Akademinis piešimas
Komponavimas, proporcija, perspektyva
Pagrindinių geometrinių formų vaizdavimas
Geometriniai objektai ir buitinis daiktas
Buitinių objektų kompozicija
Kompleksinė baldo, buitinio daikto ir geometrinės formos kompozicija
Kompozicija
Sąvokos ir rūšys. Pagrindinės kompozicijos raiškos priemonės: taškas, linija, dėmė. Forma
Harmoningas komponavimas lape. Kompozicijos balansas
Spalvotyra: koloritas. Šviesotamsos bei spalvinis kontrastas ir niuansas
Spalvotyra: spalvų emocinis ir psichologinis poveikis
Simetrija ir asimetrija. Disimetrija
Ritmas ir metras. Ornamentas
Paviršius kompozicijoje
DARBO PRIEMONĖS. AKADEMINIO PIEŠIMO užsiėmimams reikalingos priemonės: įvairaus kietumo pieštukai. KOMPOZICIJOS užsiėmimams reikalingos priemonės: popierius (A3 formato), popierius turėtų būti storesnis, tinkamas tapybai; paprasti pieštukai+trintukas; talpa vandeniui; paletė; teptukai (gali būti trijų storių – plonas, storesnis ir storiausias); guašas arba akrilas; visos kitos norimos priemonės: markeriai, flomasteriai, spalvoti pieštukai ir pan.