Vilniaus dizaino kolegijos grafinių komunikacijų dizaino I kurso studentai pristato virtualią darbų parodą Rusijos – Ukrainos karo tema. Prašome susipažinti!

Vilniaus dizaino kolegijos pirmakursiai įsitraukė į Ukrainos karo temą su dideliu susidomėjimu ir atsidavimu, tai nebuvo paprasta užduotis, bet ir puiki galimybė giliau suprasti konflikto aktualijas bei paskatinti visuomenės dėmesį. Jų tikslas buvo mąstyti globaliai, peržengti įprastas ribas ir atsižvelgti į įvairias perspektyvas – tiek artimas, tiek priešingas.

Projekto metu studentai susidūrė su įvairiais iššūkiais, siekdami vizualiai perteikti Rusijos-Ukrainos karo temą. Jie stengėsi subalansuoti karo skausmą su kūrybišku atvaizdavimu ir kartu kalbėti apie taiką, teisingumą bei pasipriešinimą karui. Naudojant savo dizaino žinias ir įgūdžius, studentai eksperimentavo su įvairiomis technikomis, įskaitant rankinį piešimą ir kompiuterinę grafiką, bei kūrybiškai derino šias skirtingas technologijas.

Per savo darbus apie Rusijos-Ukrainos karą, pirmakursiai siekia perduoti pranešimus ir emocijas. Jie kalba apie taiką, priešo įveikimą, teisingumą ir tikėjimą. Nors gali būti panašių grafinių sprendimų, studentai vis dėlto stengiasi kurti kažką naujausio ir unikalaus, kad išsiskirtų iš informacinio srauto ir pritrauktų dėmesį.

Šis projektas Vilniaus Dizaino Kolegijos Grafinių Komunikacijų Dizaino studentams ne tik suteikia galimybę išreikšti savo kūrybinius potencialus, bet ir pabrėžia dizaino svarbą kalbant apie karą ir jo komunikaciją. Dizainas tampa priemone, leidžiančia perduoti informaciją ir emocijas, praplėsti žmonių suvokimą apie karą ir jo pasekmes.