Spalio 10-14 dienomis VDK Interjero dizaino dėstytoja Alė -Janonytė Mulienė jau antrais metais dalyvavo Danijoje Kopenhagos mieste vykstančioje Tarptautinėje Dizaino Savaitėje „KEA Charrette 2022”. Šįsyk dėstytoja į renginį išvyko kartu su VDK studentėmis Vaidile Katiniene ir Ornela Grušelionyte.

„KEA Charrette 2022” – tai renginys, kuris kasmet sutraukia virš 100 dėstytojų ir studentų iš 13 pasaulio šalių. Renginio tikslas – atkleisti būdus, kaip dizainas gali būti priemonė saugoti tai, ką turime bendro visiems – kas brangiausia – saugoti mūsų planetą žemę. Pagrindinė šių metų tema –  kaip galime siekti tvarumo per įvairovę ir įsitraukimą kūrybos procese.

Renginio metu studentai turėjo galimybę dirbti mišriose grupėse, kurdami inovatyvius dizaino sprendimus, erdves miestui, dirbdami su vietinėmis organizacijomis ir verslais. Svarbiausi akcentai buvo dedami galvojant apie tvarumą, apie idėjas, kurios turėtų prasmę ir liktų draugiškos aplinkai.

Dėstytojos nuomone, dalyvavimas tarptautinėje dizaino savaitėje – tai “neįkainojama patirtis, kurioje sukuriama platforma keistis įžvalgomis su skirtingų tautybių, bei profesijų žmonėmis, tuo tarpu geriausios idėjos gimsta pasitelkiant kultūrinius, tautinius ir tarpdisciplininius skirtumus. Naujos pažintys, bendrystė, skirtingos patirties ir įgūdžių mainai, kitas žvilgsnis į tuos pačius dalykus – tai patirtis, kuri labai vertinga tiek dėstytojams, tiek studentams, plečiant akiratį, įkvepiant jūrinio, Skandinavija kvepiančio oro.