Vilniaus dizaino kolegija balandžio 20-24 dienomis kviečia į kasmetinį renginį – Tarptautinę savaitę 2020. Šios savaitės tema – „Beyond obvious“.

Globalizacijos laikais tampa vis sunkiau kalbėti apie išimtinai nacionalinius, lokalius dalykus, atskiriant juos nuo tarptautinių rinkų ir procesų. Mes gyvename ne tik Lietuvoje, bet taip pat ir Europos Sąjungoje. Darbas tarptautinėse komandose ir projektuose yra vis dažniau sutinkama praktika. Tai turi ir privalumų, ir trūkumų. Tokiame procese susitinka skirtingos kultūrinės patirtys, gyvenimo būdai, požiūriai, mentalitetai. Sukuriama nauja tapatybė. Koks yra šios naujos, multinacionalinės tapatybės DNR?  Kaip tai veikia meno ir dizaino lauką?

Meno pasaulyje žodis akivaizdu gali būti traktuojamas keliariopai. Akivaizdus – tai labai aiškus ir regimas dalykas. Kita vertus, tai, kas yra akivaizdu mene, taip pat gali būti suprasta kaip paprasta, kasdieniška, neoriginalu.

 Ultra vizualaus gyvenimo atmosferoje tarsi dingsta kiti, neregimi dalykai. Open data, technologijos, socialiniai tinklai sukuria įspūdį, kad mes galime žinoti viską. Tačiau, ar tikrai dabar žinome daugiau apie tai, kaip ir kur gyvename? Kaip kuriame, kam ir kodėl? Ši tarptautinė savaitė – tai galimybė pažvelgti už akivaizdumo širmos, geriau suvokti supančią aplinką, įsijungti į globalų minčių ir idėjų pasaulį.

Registracija užsienio svečiams bus atverta sausio pabaigoje.

 

Vilnius College of Design is happy to invite you to the International Week 2020, which will be taking place on April 20-24 in Vilnius, Lithuania. This year’s event will have a general theme – “Beyond obvious”. In the ultra-visual life, other, invisible things tend to disappear. Open data, technologies, globalization, social networks give the impression that we (can) know everything. But do we really know more about where we live now? How do we create, for whom and why? What does it mean to have an international career and work for international market?Some say that innovation can be found by learning to look beyond obvious. In the world of art, the word obvious can be interpreted in many ways, for example, as something very clear and visible. On the other hand, in art what is obvious can also be understood as simple, mundane, unoriginal. This International Week is an opportunity to gain a deeper understanding of our surrounding world, and engage in the global exchange of thoughts and ideas.

Online registration for International guests will be opened from the end of January.