Dizaino pasaulyje intuicija gali būti suprantama įvairiai. Tai, kas yra visas dizainas – pasitikėjimas savo intuicija ir intelektualumu. Kartu diskutavome, kaip intuicija paveikia kūrėjo darbą, kaip kūrybiškumas bei inovacijos susijungia ir kaip šis ryšys padeda derinti intuiciją su struktūruotais metodais efektyviam problemų sprendimui.
Tarptautinę savaitę atidarė Kolegijos profesorius Eugenijus Skerstonas, Lietuvoje gerai žinomas mados kultūros ekspertas, pranešimu, kaip reprezentuojame save visuomenėje.
Kviestinis svečias David Bennewith (Nyderlandai), tipografijos ir šriftų kūrimo entuziastas, aptarė „žiebtuvėlio rašymo“ metodą tipografijoje. David išsamiai tyrinėjo Joseph Churchward palikimą, o jo monografija apie šią šriftų dizaino ikoną tapo svarbiu indėliu į dizaino istoriją.
Džiaugiamės, jog renginio metu Kolegijos dėstytoja Gailė Pranckūnaitė galėjo pristatyti netrukus pasirodysiančią jos knygą apie šriftus ir jų metodus. Gailė – eksperimentinės tipografijos profesionalė ir grafinė dizainerė. Knygos recenzentė – kita Kolegijos dėstytoja Milda Kuraitytė, kuri dėsto projektų pristatymą ir dizaino tyrimo metodus. Remdamasi akių judesių stebėjimo (eye-tracking) duomenimis, Milda gilinasi į skaitymo patirtį.
Ispanijos šiuolaikinius menininkus, nagrinėjančius intuiciją, apžvelgė EASD Pau Gargallo dėstytojai iš Barselonos Manel Clemente ir Carles Torné. M. Clemente specializuojasi semiotikoje ir šiuolaikinėje ispanų fotografijoje. C. Torné dirba meno, dizaino ir vaizdo srityse.
Tarptautinės savaitės pranešėja Ann Bessemans (Belgija), pasaulyje pripažinta skaitomumo ekspertė ir tipografinio dizaino kūrėja, pasiūlė interaktyvią paskaitą apie tipografiją ir jos vaidmenį skaitymo būduose įvairiose šalyse įvairialypėje skaitymo aplinkoje. A. Bessemans yra mokslinių tyrimų grupės READSEARCH įkūrėja ir vadovė PXL-MAD Menų mokykloje bei Hasselt universitete.
Į diskusiją, kas nutinka, kai kūryba gimsta iš intuicijos, o ne logikos, kvietė interaktyvių dirbtuvių autoriai Alė Janonytė-Mulienė, Kolegijos kūrybiškumo ir kompozicijos dėstytoja, „Menų vaikai“ studijos įkūrėja, bei Tim Kliukoit, fotografijos ir scenos dizaino profesionalas, dirbantis su reklamos, televizijos ir teatro projektais.
Mados logotipų raidą pristatė dizaino profesionalė su įspūdinga patirtimi prof. Jelena Drobac (Serbija), daugiau nei 20 metų skirianti dėmesį grafinio dizaino, tipografijos ir pakuočių kūrimo menui. Jos darbai puošė daugiau nei 55 tarptautines parodas, o apdovanojimų kolekcija jau perkopė 20.
Mūsų savaitės renginį užbaigė dėstytojas Berry Sanders (Nyderlandai). Plačiau supažindino, kaip intuicija kuria autentišką ir asmeninį darbo stilių. Berry savo darbe apjungia politikos mokslus ir vizualųjį meną. B. Sanders dėsto bei vykdo mokslinius tyrimus Fontys taikomųjų mokslų universitete Nyderlanduose.
Vilniaus dizaino kolegijos bendruomenė didžiuojasi šių metų Tarptautinės savaitės renginio aukštu įvertinimu. Tikimės, jog kitais metais mūsų tarptautinis renginys suburs dar daugiau svečių iš užsienio. Tai puiki galimybė stiprinti bendradarbiavimą akademinėje veikloje ir ne tik, puoselėti tarptautines partnerystes ir dalintis skirtingomis patirtimis.