Tapyba ir kūrybinė terapija. Vakariniai kursai

Šis 14-os paskaitų ciklas yra praktinis įvadas į tapybos istoriją, kurio metu, nagrinėdami skirtingus laikotarpius bei atlikdami atitinkamai pritaikytas tapybos užduotis, dalyviai mokosi kompozicijos, analizuoja pagrindines tapybos problemas bei įgyja praktinės kūrybinės patirties. Šie kursai yra skirti ne tik norintiems išmokti tapymo pagrindų, bet ir visiems tiems, kurie nori savo turimas žinias pagilinti.
Pagrindiniai šių paskaitų uždaviniai yra ne tik vizualios raiškos skatinimas, bet ir dalyvių bendro kūrybiškumo, savirefleksijos, kritinio mąstymo ugdymas – svarbiausi šiuolaikinio meno kūrimui būtini aspektai. Skirtingais moksliniais tyrimais įrodyta, kad kūrybinė veikla mažina įtampą, gerina bendrą psichologinę savijautą, padeda įgyti pasitikėjimo savimi bei vidinės stiprybės – dėl to paskaitų metu didelė svarba yra skiriama bendram procesui ir dalyvių savijautai – nėra lenktyniaujama, kas užduotį atliks pirmas, ar kieno rezultatas bus „geriausias“, tačiau kartu visada yra siekiama ir profesionalumo.
Paskaitų metu yra skatinama diskusija, dalyviai turi galimybę aptarti ir analizuoti ne tik savo, bet ir kolegų darbus, taip pat kiekvienam yra skiriamas individualus dėmesys. Tokiu būdu yra kuriama draugiška, palanki erdvė, raginanti asmeninį tobulėjimą.
SVARBU! Gavus el. paštu informaciją apie rezervuotą vietą grupėje, per 5 kalendorines dienas turite sumokėti visą pasirinktų kursų kainą arba 20 proc. kursų kainos. Vietų skaičius grupėje ribotas, tad vieta Jums patvirtinama tik gavus mokestį. Negavus apmokėjimo – rezervacija atšaukiama ir Jūs turėsite registruotis iš naujo.
• Priešistorinis menas
• Monochrominė tapyba
• Fovizmas
• Natiurmorto tapymas
• Natiurmorto tapymas
• Simbolizmas
• Primityvizmas
• Abstrakcija
• Siurrealizmas
• Popartas
• Kūrybinis autoportretas
• Meno kūrinio reprodukcija
• Baigiamoji paskaita
Priemonių pasirinkimo specifiką, esant klausimų, aptarsite su dėstytoja ir įsigysite iki antrojo susitikimo.
1. Popieriaus lapas (Vatmanas ir kt.) A3, A2, A4 formato
2. Paprastas pieštukas (vidutinio minkštumo)
3. Trintukas (vidutinio minkštumo)
4. Paletė
5. Teptukai (storas, vidutinio storumo, plonas)
6. Dažai (rekomenduotini dažai kursams yra guašas - geriausia priemonė ekonomišku ir ekologišku atveju, kitais atvejais - akrilas, aliejiniai dažai).
7. Naudojant aliejinius dažus reikalingas skiediklis - terpentinas ir vietoje popieriaus tokiu atveju naudojamas paruoštas gruntuotas kartonas arba drobė ant porėmio.
8. Indas vandeniui ir priemonė teptukams nuvalyti (tinka bet kokio audinio atraiža).
Papildomos priemonės (pagal poreikius) – spalvoti pieštukai, flomastetriai, markeriai, kt.
2016-ais - grafikos magistrantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. Ji taip pat yra įgijusi ir meno pedagogo kvalifikacijos laipsnį. Nuo studijų metų Julija dalyvauja parodose, o jos kūryba retai kada apsiriboja vien vizualia raiška – menininkė kuria performansus, rašo konceptualius tekstus.
Dėstytoja turi penkerių metų dėstymo patirtį – nuo 2016-tų metų veda skirtingus kūrybinius kursus įmonių darbuotojams, įvairaus amžiaus auditorijoms. Praktinėje veikloje menininkės naudojami kūrybiniai ir pedagoginiai metodai padeda atsiskleisti, skatina norą kurti, įsitraukti į diskusijas, domėtis šiuolaikinio meno kontekstu.
Karantino metu, bendradarbiaudama su įmonėmis, Julija pirmą kartą pravedė kūrybinių paskaitų ciklą nuotoliniu būdu. Atsižvelgiant į pozityvią patirtį, menininkės vedami kursai gali būti dėstomi ir gyvai, ir nuotoliniu būdu.