PIEŠIMAS IR KŪRYBINĖ RAIŠKA. Vakariniai kursai pradedantiesiems

Dėstytojas:Živilė Juodėnė
Kursai vedami:Kolegijoje
Data:2023.11.09 - 2024.02.15
Trukmė:3.5 mėnesių
Adresas:Vilniaus dizaino kolegija, Kauno g. 34
Kaina: 290
UžsakytiPasiteirauti

Dailės pedagogė Betty Edwards teigia, kad gebėjimas piešti didžiąja dalimi priklauso nuo matymo įgūdžių. Būtent matymo įgūdžiai, tam tikra nuolatinė (pa)stebėjimo praktika apjungs visus 12  šio kurso užsiėmimų.

Užsiėmimų tikslas – paskatinti dalyvius ieškoti įkvėpimo šaltinių tampant pastabesniais aplinkai, išlaisvinant žvilgsnį ir juo pasikliaujant. Ir po kursų dalyviai bus raginami savarankiškai tęsti kūrybinius ieškojimus atrandant vietos ir laiko kasdieniame gyvenime.

Pagrindinis kursų metodas – eskizavimo praktika, kuri leidžia  neprisirišti prie galutinio rezultato, turimų priemonių, raiškos, suteikdama galimybes eksperimentuoti ir išlaisvėti, tuo pat metu atskleisdama ir svarbias aptarti kūrybines problemas.

Šių kursų dalyvius kviečiame pasimėgauti pačiu piešimo procesu susėdant už stalo piešti taip, kaip susėdama rate pasidainuoti patiriant ir terapinę, meditatyvią kūrybos galią.

Didžiausias dėmesys skiriamas praktikai, tačiau per užsiėmimus ieškosime įkvėpimo ir aptariant numatytas temas, savo santykį su jomis.

Susitikimų metu bus eskizuojama iš natūros: pastatymai, modelis, susitikimas miesto erdvėje, atliekami piešimo pratimai, improvizavimas. Įpusėjus kursui, dalyviai raginami vesti kūrybinį dienoraštį.

 

TRUMPA PROGRAMA

  • Įvadinė paskaita „Aš nemoku piešti“
  • Betty Edwards metodika
  • Žinojimas versus matymas
  • Vizualinis dienoraštis
  • Tarpdiscipliniškumas kūryboje
  • Žaidimo elementas kūryboje
  • Piešimo terapiškumas
  • Eskizavimas patogioje miesto erdvėje (pvz.: Geležinkelio stotis), 1 susitikimas

 

REIKALINGOS PRIEMONĖS. Pirmajam susitikimui rekomenduojama turėti pieštuką, trintuką, flomasterius. Apie kitas reikalinags priemones dėstytoja informuos pirmojo užsiėmimo metu.

Trumpai apie dėstytoją