NUOTOLINIAI. Parengiamieji DIZAINO studijų krypties kursai (interjero dizainas, mados dizainas, grafinių komunikacijų dizainas): akademinis piešimas, kompozicija

Dėstytojas:Živilė Juodėnė
Kursai vedami:Nuotoliniu būdu
Data:2024.02.20 - 2024.03.28
Trukmė:1,5 mėnesio
Adresas:VšĮ Vilniaus dizaino kolegija, Kauno g. 34
Kaina: 170
UžsakytiPasiteirauti

Norėtum studijuoti dizainą, bet nesijauti pasiruošęs stojamiesiems egzaminams? Prisijunk į NUOTOLINIUS parengiamuosius kursus iš bet kurios Lietuvos ar pasaulio vietos!

Šie parengiamieji kursai skirti norintiems stoti į dizaino krypties studijas aukštojoje mokykloje Lietuvoje.

Užsiėmimų tikslas – padėti pasiruošti stojamųjų egzaminų į aukštąsias mokyklas piešimo užduotims. Šių kursų metu supažindinsime su perspektyvos dėsniais, pagrindinių geometrinių formų (kubo, rutulio, cilindro, kūgio) konstravimo plokštumoje principais, objekto formos modeliavimo šviesotamsos metodais, su štrichavimo technikomis bei natiurmorto komponavimo principais. Dėmesys skiriamas individualiam darbui, todėl laukiami kursų lankytojai su įvairiu pasirengimo lygiu – tiek su vidurinėje bendrojo lavinimo mokykloje įgytais dailės pagrindais, tiek su dailės mokyklose įgytomis žiniomis.

Kursų metu įgytos žinios bei įgūdžiai padės lengviau atlikti stojamųjų egzaminų užduotis, stojant ne tik per bendrąjį priėmimą (LAMA BPO), bet ir tiesioginiu būdu į Vilniaus dizaino kolegiją.

PROGRAMA

Akademinis piešimas

Linijos charakteris, abstrakti forma ir piešinio koordinatės

Geometrinė ir atmosferinė erspektyva

Komponavimas ir proporcija

Pagrindinių geometrinių formų vaizdavimas

Trimačių objektų kompozicija

Kompleksinė baldo, buitinio daikto ir geometrinės formos kompozicija

Kompozicija

Sąvokos ir rūšys. Pagrindinės kompozicijos raiškos priemonės: taškas, linija, dėmė

Harmoningas komponavimas lape. Kompozicijos balansas

Spalvotyra: koloritas. Šviesotamsos bei spalvinis kontrastas ir niuansas

Kelių formų kompocizija. Simetrija ir asimetrija. Disimetrija

Ritmas ir metras. Ornamentas

Paviršius kompozicijoje. Faktūra ir tekstūra

 

DARBO PRIEMONĖS.

Kompiuteris su vaizdo kamera ir Microsoft Teams paskyra.

AKADEMINIO PIEŠIMO užsiėmimams reikalingos priemonės: įvairaus kietumo grafitiniai pieštukai (HB, 2B, 4B), popierius (A4 ir A3 formato), popierius turėtų būti storesnis, tinkamas piešimui (geriausiai tam tinka braižybos ofsetinis popierius – “Vatmanas”, 200-250 gramų).

KOMPOZICIJOS užsiėmimams reikalingos priemonės: popierius (A4 ir A3 formato), popierius turėtų būti storesnis, tinkamas tapybai, paprasti pieštukai ir trintukas, talpa vandeniui, paletė, teptukai (gali būti trijų storių – plonas, storesnis ir storiausias), guašas arba akrilas, visos kitos norimos priemonės: markeriai, flomasteriai, spalvoti pieštukai ir pan.

Trumpai apie dėstytoją