Daug jaunų žmonių išreiškia save kurdami muziką, filmus, eiles, tapydami ar fotografuodami. Patalpinus kūrinį skaitmeninėse platformose jį pamato milžiniška auditorija, tad tapti populiariu šiandien galima ir per vieną dieną. Deja, žinomumas turi ir kitą pusę – žmonės greitai įsisavina svetimas kūrybines idėjas, plagijuoja populiarius kūrinius ar naudoja juos savo tikslams, taip pažeisdami autoriaus teises ir sukeldami finansinių nuostolių, todėl būtina laiku pasirūpinti intelektinės nuosavybės apsauga.

Jauniems kūrėjams skirtas filmas „That‘s my idea“ atkreipia dėmesį į teisinę kūrybiškumo pusę: čia teikiami patarimai, kaip apsaugoti savo idėjas, kaip įrodyti autorystę, jei ji neužregistruota, ar reikia gauti autoriaus leidimą nemokamam kūrinio naudojimui ir pan. Filmo herojai – populiarūs italų jaunosios kartos atlikėjai Deddy, Tancredy dalijasi savo istorijomis ir paslaptimis, kaip fiksuoja kūrinius kiekvienoje jų kūrimo stadijoje, legendinis kompozitorius ir prodiuseris Mario Lavezzi pasakoja, kokią žalą teko patirti dėl neteisėto jo kūrybos panaudojimo. Intelektinės nuosavybės teisės ekspertai paprastai ir aiškiai paaiškina, ką apie intelektinę nuosavybę turi žinoti kiekvienas kūrėjas.

Filmas primena – intelektinio produkto vagystė nesiskiria nuo kitų nusikaltimų, todėl intelektiniai objektai turi būti tinkamai apsaugoti, o menininkai – žinoti savo teises.

Projektą „That‘s my idea“, kurį inicijavo Italijos vartotojų organizacija CODICI, Lietuvoje įgyvendina Vartotojų aljansas. Projektą remia Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba (EUIPO)

Filmo „That‘s my idea“ nuoroda.

Informacija gauta iš Vartotojų aljanso.