Siuvimo ir konstravimo kursai pradedantiesiems

Dėstytojas:Daiva Sesickienė
Kursai vedami:Kolegijoje
Data:2022.09.20 - 2023.01.03
Trukmė:3 mėnesiai
Adresas:VDK, Kauno g. 34, IV aukštas, 5 auditorija
Registruota:10/10
Kaina: 320,00
Pasiteirauti
Šiems kursams jau registruotas maksimalus studentų skaičius.

Siuvimas ir konstravimas – savito stiliaus paieška prasideda nuo drabužio idėjos. Jūsų stilius prasideda nuo pirmojo paties pasisiūto drabužio. Tam, kad būtum stilingas tereikia visai nedaug, tik įgūdžių kaip tai padaryti.

Esame tikri, kad ne vieną kartą pamačius gražų audinį pagalvojate, kaip iš jo pasisiūtumėte puikų drabužį, deja, trūksta įgūdžių tai įgyvendinti. Todėl mes siūlome, pasinerti į siuvimo ir konstravimo paslaptis kartu su Vilniaus dizaino kolegijos organizuojamais Siuvimo ir konstravimo kursais!
Kursų siūlomos programos tikslas – vieno drabužio pavyzdžiu (gal ir dviejų – tai priklauso nuo Jūsų pastangų) parodyti, kaip teisingai ir kokybiškai, lengviausiu būdu sukirpti ir pasisiūti norimą apdarą. Kursų metu sužinosite ir išmoksite kaip pasirinkti tinkamą konstrukciją iš įvairių mados žurnalų bei kaip ją pritaikyti savo figūrai.
Drabužio modelį galėsite pasirinkti patys, nesvarbu tai bus juosmeninis ar petinis moteriško lengvo asortimento (t.y. be pamušalo) drabužis. Kadangi Jūsų žinios siuvimo srityje yra skirtingos, pirmosiomis paskaitomis atliktas praktinis testas padės apsispręsti pasirinkime. Susitikimų metu Jūs turėsite puikią galimybę ne tik pasisiūti savo pasirinktą modelį, bet tuo pačiu stebėti bei mokytis iš kitų kurso kolegų, siuvančių kito asortimento drabužį.

DĖMESIO! Registraciją į 2022 m. rudens semestro grupę uždaryta.   

SVARBU! Gavus el. paštu informaciją apie rezervuotą vietą grupėje, per 5 kalendorines dienas turite sumokėti visą pasirinktų kursų kainą arba 20 proc. kursų kainos. Vietų skaičius grupėje ribotas, tad vieta Jums patvirtinama tik gavus mokestį. Negavus apmokėjimo – rezervacija atšaukiama ir Jūs turėsite registruotis iš naujo.

Trumpa programa
• Moteriškų figūrų ypatumai.
• Konstrukcijos parinkimas ir pritaikymas Jūsų figūrai ir Jūsų modeliui.
• Pgrindiniai konstrukcijos elementai ir pagrindinės modeliavimo taisyklės.
• Lekalų pasigaminimas.
• Drabužių sukirpimo taisyklės.
• Drabužio paruošimas primatavimams.
• Drabužio primatavimų ir pasiuvimo eiga.
• Pagrindinės mašininės ir rankinės siūlės.
• Technologinių mazgų apdorojimas.
• Drabužio siuvimo nuoseklumas.
• Siuvinių lyginimo taisyklės.
Kursų trukmė
3 mėnesiai/ 14 užsiėmimų po 3 akad. val. (iš viso 42 akad. val.)
Kursų laikas
1 kartą per savaitę (antradieniais) – nuo 18:30 val.
Darbo priemonės
Siuvimo mašinos, dubliavimo presas, lyginimo įranga, kitos priemonės. Rekomenduojame turėti savo centimetrinę juostelę, žirkles, pieštuką ir trintuką. Pirmojo susitikimo metu reikėtų turėti rašymo priemonę. Apie reikalingas papildomas priemones dėstytoja informuos kursų metu.
Trumpai apie dėstytoją
Daiva Sesickienė dirba siuvimo pramonėje nuo 1986m., yra baigusi Lengvosios pramonės technikumą ( Viršutinių rūbų konstravimas modeliavimas) ir Pedagoginį Universitetą. Vyriškų drabužių salono savininkė. Bendradarbiauja beveik su visais Lietuvos dizaineriais. Vieni įdomesnių projektų- “Černobilis”pagrindinių veikėjų kostiumai, D.Ibelhauptaitės operų atlikėjų kostiumai.