Laiko planavimas ir jo valdymas gali padėti ne tik įgyvendinti savo išsikeltus tikslus, bet ir motyvuoti tų tikslų siekti. Neretai pojūtis, jog nieko nebespėji gali privesti prie nepasitikėjimo savimi, streso ir kitų neigiamų dalykų. Tuomet aukojamas miego laikas, laisvalaikis. O šie kasdienybės komponentai yra labai svarbūs psichologinei žmogaus sveikatai.


Planuodami savo dieną, siekite nuoseklumo ir lankstumo, o ne tobulumo.

Pradėki nuo užduočių sąrašo susidarymo. Svarbu, kad tikslai būtų pamatuojami ir pasiekiami. Geriau daugiau mažų užduotėlių, nei kelios, bet sunkiai pasiekiamos.

Kiekvienai užduočiai nusistatyki prioritetą – kurios užduotys šiandien yra svarbios, bet kritinės (jas dėki į dienos pradžią); ganėtinai svarbios, bet ne kritinės, ir kurios rutininės.

Išsidėlioki užduotis chronologiškai dienos plane. Nepamirški įtraukti ir pertraukų laiko. Galbūt tai bus po kiekvienos užduoties atlikimo, o galbūt po keletos mažų užduočių. Bet kuriuo atveju tai yra labai svarbi sudėtinė dalis, nes padeda tau atsitraukti ir šiek tiek „pravėdint galvą“, apsaugo nuo perdegimo. Galbūt tai bus trumpas pasivaikščiojimas, puodelis arbatos ar trumpas pogulis. Svarbios ir laisvalaikio veiklos bei hobiai. Ar tai bus apsilankymas sporto klube, galbūt vakarienė su draugu, ar tiesiog „pasimatymas su savimi“ prie kakavos puodelio su gera knyga.

Stebėk save ar neužsiimi nereikalingais darbais. Jei taip – nepradėk savęs kaltinti, o tiesiog paklausk savęs kodėl taip įvyko, kaip jautiesi ir ką galbūt gali pakeisti. Apsibrėžęs problemą ją daug greičiau išspręsi.

Naudinga naudotis ir užduočių kalendoriumi, kuriame gali sužymėti užduočių atlikimo terminų pabaigas, susitikimus ar renginius. 

Padaryk reguliarų laiko planavimą įpročiu. Kad tai padaryti būtų lengviau – pridėki šią veiklą prie jau egzistuojančio įpročio. Pavyzdžiui, besiklausant muzikos vakare, ar geriant kavą ryte.

Planuodamas dienos užduotis nepamiršk pagalvoti ir apie visą savaitę. Peržvelk ateityje laukiančius darbus, galbūt juos gali pradėti daryti jau dabarm išskaidydamas į mažas dalis.

Ar girdėjai apie Pomodoro techniką? Tai fokusuotas darbas per tam tikrą iš anksto nusistatytą darbo intervalą. Išbandyk.

Net ir turint tvirtą planą ir turint geriausių ketinimų, sunku atlikti visus dienos darbus. Taip, mūsų dienos niekada nepraeis tiksliai taip, kaip planavome, bet tai nereiškia, kad jų neverta planuoti.

Dar daugiau laiko planavimo patarimų gali rasti šiuose nemokamuose google kursuose „Didinkite darbo našumą“.